Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
FESTIWALOWE KURTYNY I KURTYNKI

Zdjęcia z III edycji Totalnie Teatralnie autorstwa Piotra Janowskiego do obejrzenia tutaj

 

Wyniki Mazowieckiego Festiwalu TeatralnegoTotalnie Teatralnie 2011
organizowanego przez Stowarzyszenie EGIDA

25 marca teatry dziecięce

Jury w składzie Hanka Brulińska, Julia Piwowarczyk, Andrzej Zaorski, Wojciech Asiński przyznało następujące nagrody:

1.Złota kurtyna oraz 1500zł – Józefinki Międzyborów
2.Srebrna kurtyna oraz 1000zł- Teatr Jedynka Konstancin Jeziorna
3.Brązowa kurtyna oraz po 500 zł dla 2 zespołów
- Kółko Graniaste z Jaktorowa
- Koniczynki z Zespołu Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego

IMG_3027
IMG_3114


oraz wyróżnienia:

1.Za najlepszą rolę męską im. Włodzimierza Fijewskiego Jakub Lutczyn
2.Za najlepszą rolę żeńską im. Marii Fijewskiej Julia Barańska
3.Za najlepszą piosenkę Wiktoria Sielska
4.Za najlepszą scenografię Czwóreczka ze SP nr 4 w Grodzisku Maz.
5.Za najlepszą choreografię Józefinki z Międzyborowa

6.Za najlepszą reżyserię Pani Anna Wiraszka

 

jedynka-_jas_i_mag
kolko_graniaste

 


Specjalną nagrodę w postaci wycieczki, która odbędzie się 11 maja przyznano:
Józefinkom z Międzyborowa oraz Czwóreczce z Grodziska Maz.


Wszystkie zespoły teatralne otrzymały statuetkę, a reżyserzy kapelusze. Wręczyłam również okulary-kamerę najlepszemu reżyserowi oraz nagrodzonym indywidualnie bilety przekazane naszemu festiwalowi przez Och Teatr w imieniu Pani Krystyny Jandy. Upominki dla wszystkich grup przygotowała Netia oraz Pani Aneta Caban z Wydziału Promocji Miasta.

Festiwal tego dnia eksperymentalnie prowadziły dziewczynki z grupy teatralnej działającej przy Centrum Kultury w Grodzisku Maz. Brawa za wspaniałą konferansjerkę!

 IMG_3695

Wyniki drugiego dnia festiwalu 26 marca ( teatry młodzieżowe i osób i dorosłych)

Jury (jak wyżej, dodatkowo dołączyła prof. Akademii Teatralnej Jadwiga Opalińska) przyznało następujące nagrody:

1.Złota kurtyna oraz 1500zł – Łups! Ośrodek Kultury w Piasecznie za Poskromienie złośnicy.
2.Srebrna kurtyna oraz 1000zł- Zespół Międzypokoleniowy Razem za Swaty u Marysi
3.Brązowa kurtyna oraz 500zł dla Teatru Łups ! za spektakl Chopin bez cenzury

oraz wyróżnienia:

1.Za najlepszą rolę żeńską im. Marii Fijewskiej otrzymały: Małgorzata Jurek, Joanna Wypych, Elżbieta Januszewska, Halina Grabarczyk
2.Za najlepszą rolę męską im. Włodzimierza Fijewskiego otrzymał Krzysztof Kwiatkowski
3.Za najlepszą piosenkę Oliwia Kielak oraz Zespół RAZEM
4.Za najlepszą scenografię ŁUPS!
5.Za najlepszą choreografię ŁUPS!
6.Za najlepszą reżyserię Pani Ewa Kłujszo ŁUPS!

IMG_3953
IMG_4130
IMG_4782

 

Nagrody Festiwalowej Publiczności, ufundowane przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, w stu procentach potwierdziły wybór Jurorów i tak:
 w kategorii dziecięcej zwyciężyły Józefinki z Międzyborowa
 w kat. młodzież i dorośli Teatr Łups!- I miejsce
 oraz zespół Międzypokoleniowy Razem II miejsce

Do nagród indywidualnych dołączyłam bilety do Och Teatru na musical oraz zaproszenia do Teatru Żydowskiego na warsztaty piosenki.
Łącznie przyznano nagrody finansowe o wartości 9 tysięcy złotych oraz wycieczkę wartości 2 tysiące złotych ufundowaną przez Państwa Teresę i Zbigniewa Nowackich.

Takie bogactwo naszego festiwalu było możliwe dzięki następującym sponsorom: Netia, Elektropol, Kancelaria Notarialna P. Kawczyńskich oraz wielu mniejszym firmom wspierającym Stowarzyszenie Egida w działaniach społecznych ( patrz link sponsorzy) Sponsorzy główni otrzymali tytuł Mecenasa Totalnie Teatralnie. Grzegorz Benedykciński Burmistrz Grodziska oraz Gospodarz Mazowieckiego Festiwalu Teatralnego; Ośrodek Kultury w Grodzisku Maz. otrzymali tytuł: Przyjaciela Totalnie Teatralnie.

Serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie w sprawy festiwalowe przesyłamy Anecie Caban ( Wydział Promocji Grodziska Maz.) i Sławkowi Gąsiewskiemu ( Kino przy Ośrodku Kultury). Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi Totalnie Teatralnie!

Niezwykłą atrakcję : Czekoladową Fontannę ( i nie tylko!) naszemu Festiwalowi zapewniała już po raz trzeci firma Catering Polski. Dziękujemy Pani Kindze Mirgos- Jaroń, Panu Markowi Jaroniowi , Pawłowi Bejdzie oraz kelnerowi Panu Jurkowi, któremu w czasie największego naporu udało się utrzymać fontannę w ryzach :) w imieniu wszystkich dzieci! Jesteście najsłodszymi sponsorami!

IMG_4178
IMG_4573


W drugim dniu festiwalu odbyły się warsztaty aktorskie, które poprowadziła Hanka Brulińska z Teatru im J. Osterwy w Lublinie. Niestety skorzystali z nich tylko aktorzy z Teatru Łups! Wielka szkoda! Ci którzy pragną rozwoju, takiej okazji nigdy nie przepuszczają!

Festiwal tego dnia poprowadzili Jacek Łocz, muzyk i kompozytor oraz pisząca ten artykuł. Opowiadaliśmy dużo i zabawnie o znaczeniu przesądów w naszym życiu ze szczególnym uwypukleniem przesądów teatralnych.Na scenie znalazły się nawet prawdziwe pawie pióra!

Kilka liczb: w festiwalu wzięło udział 16 teatrów, zobaczyliśmy 18 spektakli, umiejętności aktorskie zaprezentowało łącznie 270 aktorów, na sali widowiskowej zgromadziło się w tym czasie blisko 700 osób. Szczególne podziękowania należą się 150 uczniom ze SP nr 6 w Grodzisku Maz. , SP w Jaktorowie oraz SP w Izdebnie Kościelnym, którzy obejrzeli wszystkie spektakle prezentowane na Totalnie Teatralnie i w dużej mierze wpłynęli na niezależny werdykt publiczności. Ogromnym mankamentem prawie wszystkich przeglądów teatralnych ( byłam ostatnio na dwóch takich) jest brak niezależnej publiczności z tzw. miasta, my w Grodzisku Mazowieckim łamiemy ten stereotyp! Nasi nauczyciele i  uczniowie kochają teatr amatorski również w piątki po południu i w soboty, kiedy to mogą oddać się słodkiemu lenistwu! Chwała Wam za to, że wybraliście Totalnie Teatralnie, zapraszamy za rok!

Pod swoje skrzydła nasz Festiwal wziął Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Warszawskie Towarzystwo Teatralne im. Fijewskich.

Rowijamy się bez względu na niskie zainteresowanie lokalnych mediów! Mamy jednak i tu naszych medialnych przyjaciół: Gazetę Grodziską – Piotr Janowski nawet wziął z tej okazji dwa dni wolnego, Co? Gdzie? Kiedy na Mazowszu z Markiem Zdrzyłowskim, Radio Bogoria, które na bieżąco informowało słuchaczy, Pana Piotra Możdżenia, który wykonał tysiące zdjęć na własną stronę oraz Pawła Sadowskiego operatora kamery z Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim, dzięki czemu można nas oglądać na You Tube          (www.youtube.pl koniecznie wpisać w wyszukiwarkę Totalnie Teatralnie). Wkrótce zamieścimy również własne filmy dzięki bezinteresownej pomocy Pana Zbyszka Nowackiego- uhonorowanego tytułem Mecenasa Totalnie Teatralnie.


Dziękujemy wszystkim życzliwym teatralnym pasjonatom dzięki którym wiem, że warto!!! To był wspaniały Festiwal! Obecnie mamy w planch wyjazdy z przedstawieniami do Fundacji Spełnionych Marzeń. Będziemy nieść radość dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe.


Informację, w telegraficzym skrócie ze względu na ogrom pofestiwalowych spraw, przygotowała


IMG_5347-01

 

Małgorzata Ciechomska

Organizator, prezes Stowarzyszenia Egida