Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Wydarzenia Poetyckie
PODKOWA LEŚNA I ZABŁOTNIA - PRZESTANKI POETYCKIE

Seniorzy z Podkowy Leśnej i okolic, z okazji swojego święta mieli okazję nie tylko spotkać się w swoim gronie, obejrzeć film czy wysłuchać fortepianowego recitalu, ale również spotkać się z poetkami promującymi swoje debiutanckie tomki. Z seniorami spotkały się Małgorzata Ciechomska i Magdalena Orzechowska. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. Ze strony słuchaczy padło wiele ciekawych pytań i uwag dotyczących przeczytanych wierszy, jak i pisania poezji w ogóle. Seniorzy byli bardzo otwarci na poezję i brali czynny udział w spotkaniu, chętnie komentowali wiersze autorek. Spotkanie autorskie zaowocowało licznymi dedykacjami w tomikach.

 

podkowa_l_Gosia1
podkowa_l_Magda1

Kolejnym przystankiem na mapie poezji była Zabłotnia.

Dziewiątego grudnia w miejscowej świetlicy  zorganizowano wieczór poezji.
Poezję recytowała i śpiewała Małgorzata Ciechomska, na gitarze grał znany muzyk Jacek Łocz (szef zespołu „Latający dywan").
W wieczorze uczestniczyli mieszkańcy Zabłotni oraz zaproszeni goście m.in. Ks Proboszcz Janusz Starosta z Parafii Przemienienia Pańskiego w Łąkach.
Spotkanie nagrodzone zostało wielkimi owacjami. Każdy z uczestników otrzymał od autorki tomik wierszy. Wieczór poezji w Zabłotni odbył się po raz pierwszy, ale po tak cudownym spotkaniu ustalono już termin następnego.

zablotnia1_razem1
zablotnia2_1

 
SPOTKANIE AUTORSKIE W JAKTOROWIE

Kiedy szóstego grudnia Święty Mikołaj przynosił wszystkim prezenty, poeci z naszego projektu pojechali do Biblioteki Publicznej w Jaktorowie by rozdawać tomiki poetyckie. Urzekł nas nastrój tego miejsca tworzony przez pracowników- pasjonatów czytelnictwa. Po zakończonej prezentacji wierszy przyszedł czas na wspólne zdjęcie i dyskusję o stanie poezji polskiej.

 

zbiorowe_jaktorow

 
ŻABIOWOLSKIE SPOTKANIE POETYCKIE

W środę 23 listopada zwarta grupa poetów z Grodziska Mazowieckiego w osobach Małgorzaty Ciechomskiej, Jacka Suchowicza i Piotra Łączyńskiego uczestniczyła w spotkaniu  literackim z mieszkańcami Gminy  Żabia Wola. To było bardzo miłe wydarzenie, uczestnicy byli czujnymi słuchaczami zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami... Czas prezentacji poezji szybko minął.

zabia_w.czytelnicy
zabia_w.poeci__razem
zabia_wola.mc
zabia_w._piotr

Po części oficjalnej zostaliśmy nakarmieni prawdziwym polskim jadłem, prosto z domowej przepysznej kuchni. Za zaproszenie, ciepłą domową atmosferę dziękujemy Pani Dyrektor Centrum Kultury w Żabiej Woli. To wspaniałe, że tyle interesujących działań udaje się w Państwa placówce zrealizować. Szczególnie mocno zachwyciło nas muzeum żab oraz piękna siedziba i jej otoczenie.

 
BOOKCROSSING W POWIECIE GRODZISKIM

W końcówce października ruszyła pełną parą akcja uwalniania książek. Jeśli pragniecie Państwo wziąć udział w naszym czytelniczym ruchu, zapraszamy do odwiedzenia następujących miejsc :

- Biblioteka Publiczna w Milanówku

- Biblioteka Publiczna w Jaktorowie oraz Filia w Międzyborowie

- Biblioteka Publiczna w Baranowie oraz Filia w Kaskach,

- Kawiarnia " Pod Różą" Grodzisk Mazowiecki

- Kawiarnia " U Artystek" Milanówek

- Restauracja " Kociołek" Grodzisk Mazwiecki

- Kawiarenka " Mili moi" Podkowa Leśna

- Muzeum J. Iwaszkiewicza Stawisko- Podkowa Leśna

- Centrum Kultury w Milanówku

- Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowei Leśnej

Więcej…
 
DLACZEGO POECI KOCHAJĄ MILANÓWEK?

Salę Konferencyjną Urzędu Miasta powoli wypełniają słuchacze  Milanowskskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Stoję z boku obładowana tomikami poetyckimi. Zastanawiam się, skąd taka silna potrzeba bycia razem, uczenia się i niepoddawania? Pani Dominika Inkielman rozpoczyna spotkanie, przedstawia porządek, mówi o niespodziance. To My- poeci jesteśmy tą niespodzianką!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3