Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
METAFIZYCZNA DIABLONADA

W andrzejkowy wieczór 30 listopada w Klubie Muzycznym przy Centrum Kultury odbył się czwarty w tym roku turniej slamowy. Było ezoterycznie i poetycko.

 

O tytuł najlepszego poety wieczoru ubiegali się:


IMG_1708
IMG_1750

Barbara Krupka

Rafał Maciszewski,

Piotr Łączyński,

Jerzy Paruszewski,

Hubert Beczek,

Jacek Suchowicz,

Urszula Opałkowska,

Paweł Garnecki

 

W półfinale, w wyniku rozgrywek w stylu pucharowym, znaleźli się Jacek Suchowicz, Paweł Garnecki, Urszula Opałkowska oraz Rafał Maciszewski.

 

Zwycięzcą slamu został poeta Rafał Maciszewski z Żyrardowa, po ostrej walce z Pawłem Garneckim, który nie spodziewał się takiego sukcesu.

 

Nagrodę finansową dla zwycięzcy ufundował właściciel 3Club Pan Marcin Atkaczunas, za co serdecznie dziękujemy! Dzięki Sławkowi Gąsiewskiemu, menadżerowi grodziskiego kina, Basia Krupka, Jacek Suchowicz i Paweł Garnecki otrzymali bezpłatne bilety na wybrany film z cyklu „ Kino z wrażliwą duszą”. Drobne upominki trafiły w ręce poetów, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w naszym slamie , a byli to Urszula Opałkowska i Hubert Beczek.

Serdeczne podziękowania za wspólną zabawę oraz za stworzenie andrzejkowego, metafizycznego nastroju kierujemy do wróżki THARY oraz młodych muzyków z zespołu DISTORTED. Życzymy Wam wielu sukcesów!

IMG_1739
IMG_1811

Organizatorem grodziskich slamów jest Stowarzyszenie Egida. Poetyckie zmagania poprowadziła Małgorzata Ciechomska z Jerzym Jankowskim, znanym i cenionym poetą i animatorem życia literackiego.

IMG_1790

Ostatni w tym roku slam poprzedziła promocja książki „SLAMOTEKA. POEZJA NOWEJ GENERACJI.”

 

Publikacja ta, w opracowaniu edytorskim Piotra Janowskiego, jest dokumentacją grodziskich slamów. Jerzy Paruszewski potwierdza wyjątkowość tego poslamowego tomiku poetyckiego w skali całego kraju, choc należy dodać, że w trosce o poziom literacki znalazły się w nim również wiersze nie prezentowane na slamach.

Książka ukazała się dzięki staraniom Małgorzaty Ciechomskiej prezesa Stowarzyszenia Egida. Z zaproszenia do publikacji skorzystało siedemnastu na dwudziestu poetów uczestniczących w grodziskich slamach .

Dzięki zróżnicowanym poetykom zaprezentowanym w ”Slamotece” każdy znajdzie tu coś dla siebie. Duchowej uczty dostarczają wiersze Barbary Krupki, Jerzego Paruszewskiego, Piotra Łączyńskiego, Jacka Suchowicza, Ewy Kowalczyk, Rafała Maciszewskiego, Katarzyny Kilen, Haliny Bembinow, Janusza Błaszczaka, Zbigniewa Radzikowskiego, Marka Boczka, Pawła Garneckiego,, Tadeusza Hutkowskiego, Krzysztofa Smolarza, Teresy Owcarz, Jerzego Jankowskiego i Małgorzaty Ciechomskiej .

 

„Slamoteka” ukazała się dzięki wsparciu Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim .

Książkę można nabyć w grodziskich księgarniach oraz w siedzibie Stowarzyszenia Egida.