Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
DOSTAJESZ DWÓJĘ, GDY Z NAMI NIE SLAMUJESZ!

W ostatni wtorek września w grodziskim Klubie Muzycznym  odbył się trzeci w tym roku turniej  slamowy. Tym razem przybyło do nas ośmiu poetów: Tadeusz Hutkowski, Marek Boczek, Halina Bembinow, Piotr Łączyński, Jerzy Paruszewski, Ewa Kowalczyk, Jacek Suchowicz oraz Katarzyna Kilen  z zamiarem przystąpienia do zabawy o tytuł najlepszego twórcy poezji miłosnej.

 

Wyboru grup turniejowych dokonała szefowa Biura Promocji Miasta Aneta Caban. Imprezę prowadzili Małgorzata Ciechomska i Jerzy Jankowski. Po trudnej, wyrównanej walce na słowa  publiczność  zakwalifikowała do finałowej rozgrywki poetkę z Urzutu Halinę Bembinow ( pierwszy raz na slamie i już sukces!), Jurka Paruszewskiego z Żyrardowa i Piotra Łączyńskiego z Grodziska Mazowieckiego, stałych uczestników naszej zabawy. Twórcy pokazali tzw. pazur, prezentując poetyki o  bardzo różnym stylu i charakterze.  Słowem, było z czego się pośmiać, czym nakarmić duszę i wyobraźnię.

 

2
23


 

 

 

 

Zwycięzcą turnieju został doświadczony poeta Jerzy Paruszewski minimalnie wyprzedzający Piotra Łączyńskiego. Kropkę nad „i” postawił tego wieczoru Yurij Kalynych  energetycznym  pokazem mowy ciała.

Przyjemnym akcentem spotkania z poezją był moment wręczania nagród dokonany przez Anetę Caban oraz Małgorzatę Ciechomską organizatorkę i fundatorkę nagród finansowych .

Kolejne rozgrywki już 30 listopada o godz. 19.00. Czasu mało, tym bardziej, że nasz poetycki rok pragniemy zamknąć publikacją grodziskiego almanachu slamowego, który mamy nadzieję uda się  zaprezentować tego wieczoru. Czekam na teksty poetów ( od 5 do 10 wierszy), którzy choć raz zaistnieli na naszej grodziskiej scenie poetyckiej, do dnia 8 października pod adresem e-mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.